BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti Jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti Jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama. 


Senjorams bus nustatomi du specialiųjų poreikių lygiai

Data

2021 06 21

Įvertinimas
3
2021-06-21 spec. poreikiai.jpg

Nuo š. m. liepos 1 d. pensinio amžiaus žmonėms vietoj šiuo metu nustatomų trijų specialiųjų poreikių lygių bus nustatomi du – vidutinių ir didelių (nebelieka nedidelių specialiųjų poreikių lygio). Šis pakeitimas įvairiomis lengvatomis leis pasinaudoti daugiau pensinio amžiaus asmenų su negalia.

  • Didelių specialiųjų poreikių lygis bus nustatomas asmenims, kuriems nustatytas pirmojo ar antrojo lygio specialusis nuolatinės slaugos poreikis, arba tiems, kuriems iki senatvės pensijos amžiaus sukakties dienos nustatytas 0–30 proc. darbingumo lygis.
  • Vidutinių specialiųjų poreikių lygis. Nustatomas asmenims, kuriems nustatytas pirmojo ar antrojo lygio specialusis nuolatinės priežiūros ar pagalbos poreikis, arba tiems, kuriems iki senatvės pensijos amžiaus sukakties dienos nustatytas 35–55 proc. darbingumo lygis.

Tie senjorai, kuriems jau yra nustatytas nedidelių specialiųjų poreikių lygis, galės kreiptis į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą, kad jų turimas nedidelių specialiųjų poreikių lygis būtų prilygintas vidutinių specialiųjų poreikių lygiui. Termino, iki kada galima atlikti prilyginimą nėra, todėl kreiptis dėl to galėsite bet kada po liepos 1 d.

Gavę Jūsų prašymą, asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją ir 3x4 cm nuotrauką, atliksime prilyginimą ir išduosime naują neįgaliojo pažymėjimą.