BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti Jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti Jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama. 


Profesinė reabilitacija yra galimybė

Data

2021 02 25

Įvertinimas
3
paveiksliukas.jpg

Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos (NDNT) vadovybė pokalbio pakvietė Užimtumo tarnybos vadovus, kad kartu aptartų neįgaliųjų profesinės reabilitacijos klausimus.

Profesinė reabilitacija siūloma darbingo amžiaus asmenims, kuriems nustatytas 0–50 proc. bazinis darbingumo lygis ir kurie dėl ištikusios negalios nebegali dirbti ankstesnio darbo. Tokios reabilitacijos poreikį nustato NDNT. Jį nustačius, asmuo dėl naujos profesijos įgijimo kreipiasi į Užimtumo tarnybą, kuri nukreipia į konkrečias tuo metu vykdomas profesinės reabilitacijos programas.

NDNT, suprasdama profesinės reabilitacijos svarbą ir siekdama, kad ji būtų patrauklesnė ir prieinamesnė, sutarė su Užimtumo tarnyba, kad pastaroji NDNT nuolat teiktų informaciją apie darbo rinkoje trūkstamas profesijas ir vykdomas profesinės reabilitacijos programas. Turėdami tokią informaciją, NDNT specialistai, vertindami negalią ir profesinės reabilitacijos poreikį, asmeniui jau galėtų pateikti informaciją apie konkrečius galimus pasirinkimus, taip jį motyvuodami pagal galimybes grįžti į darbą ir jaustis socialiai saugiau.

Tokius susitikimus NDNT ir Užimtumo tarnyba organizuos kas mėnesį, kad galėtų nuolat keistis informacija, padėsiančia negalią turintiems asmenims plačiau ir tikslingiau išnaudoti profesinės reabilitacijos teikiamas galimybes ir įsitraukti į darbo rinką.