BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti Jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti Jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama. 


Aktualūs duomenys – efektyvių sprendimų priėmimo pagrindas

Data

2023 01 30

Įvertinimas
0
pav.jpg

NDNT pradėjo naudoti Registrų centro sukurtą Gyventojų registro duomenų stebėsenos įrankį, kuris realiu laiku aktualizuoja NDNT duomenų bazę apie negalią turinčius asmenis.

Šis įrankis bus labai naudingas ne tik pačiai NDNT, bet ir suinteresuotoms institucijoms – NDNT nustato asmenims negalią, tačiau iki šiol neturėjo galimybės pasakyti, kiek realiuoju ar kitu konkrečiu laiku buvo neįgalių asmenų. NDNT turi duomenų bazę, kurioje kaupia duomenis apie tai, kiek atliekama negalios vertinimų, kokiam skaičiui žmonių ji nustatoma, tačiau neturi filtro, kiek iš jų yra mirę. T. y. statistika nebuvo visiškai tiksli konkrečiu metu.

„Dabar nuolat turėsime maksimaliai tikslią ir aktualią informaciją apie neįgalių asmenų skaičių ne tik realiuoju, bet ir kitu konkrečiu metu, pvz., 2021 m. rugsėjo 1 d. Šis duomenų stebėsenos įrankis padės mums rinkti, apdoroti, analizuoti duomenis, stebėti tendencijas, pagal poreikį teikti statistiką suinteresuotoms institucijoms. Tokiu būdu šios institucijos galės tiksliau ir tikslingiau planuoti paslaugas negalią turintiems žmonėms. Pavyzdžiui, turėdama tikslius ir aktualius duomenis apie neįgalius asmenis, konkreti savivaldybė galės iš anksto numatyti, kiek ir kokių paslaugų reikės “, – sako NDNT direktorė V. Polujanskienė.

NDNT turimi duomenys padės atitinkamoms institucijoms efektyviau organizuoti aplinkos pritaikymą neįgaliesiems, neįgaliųjų užimtumą ir kitas paslaugas. Aktualūs duomenys bus labai gera medžiaga planuojant paslaugų teikimą negalią turintiems žmonėms, o tai prisidės prie šių asmenų įgalinimo pilnaverčiai gyventi ir veikti.