BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti Jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti Jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama. 


Užduokite klausimą

*Pažymėti laukai yra privalomi.

Užduoti klausimą
Išvalyti
Rodyti pilną sąrašą Atkreipkite dėmesį! Jūs pasinaudojote įrašų filtru, todėl matote susiaurintą sąrašą.
 • Kiti 5
  • 1.

   Kaimynas „susiveikė” negalią, kam ir kaip galiu pranešti apie korupciją?

   Jei Jūs turite informacijos apie asmenį, kuriam galimai neteisėtai nustatyta negalia, apie tai praneškite:

   • raštu, pateikdami pranešimą Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybai (Švitrigailos g. 11E, LT-03228 Vilnius);
   • elektroniniu paštu (antikorupcine. komisija@ndnt.lt, info@ndnt.lt);
   • užpildydami pranešimo formą NDNT interneto svetainėje www.ndnt.lt->Korupcijos prevencija.

   Pranešime trumpai ir aiškiai išdėstykite aplinkybes, laiką, vietą, nurodydami žinomus su aprašoma situacija susijusius asmenis ir kitus Jums žinomus svarbius duomenis. Visą Jūsų pateiktą informaciją patikrinsime laikydamiesi konfidencialumo.

   Atnaujinta: 2021 04 02

  • 2.

   Sergu cukriniu diabetu. Kiek aš maksimaliai galiu dirbti valandų per dieną, savaitę, mėnesį?

   Nustačius 0–55 proc. darbingumo lygį, asmeniui kartu su darbingumo lygio pažyma, rekomendacija dėl pagalbos poreikio ir neįgaliojo pažymėjimu išduodama ir išvada dėl darbo pobūdžio ir sąlygų. 

   Šioje išvadoje nurodomi pagrindiniai cheminiai, fizikiniai, biologiniai, fiziniai, ergonominiai rizikos veiksniai, kuriems esant asmuo dėl jam diagnozuotų susirgimų negali dirbti. Tačiau ar asmuo gali dirbti konkretų darbą, sprendžia šeimos gydytojas arba darbo medicinos gydytojas, gavęs NDNT išduotą išvadą dėl darbo pobūdžio ir sąlygų, įvertinęs tyrimų rezultatus, konsultavusių kitų profesinių kvalifikacijų gydytojų išvadas ir kontraindikacijas.

   Atnaujinta: 2021 04 02

  • 3.

   Koks NDNT teritorinių skyrių darbo laikas?

   Vilniaus, Kauno, Biržų teritorinių skyrių  

   Darbo laikas: I – IV  7.30 – 16.30 val., V  7.30 – 15.15 val.

   Pietų pertrauka:  11.30  – 12.15 val.

    

   Kitų teritorinių skyrių

   Darbo laikas: I – IV 8.00  – 17.00 val., V  8.00 val. - 15.45 val.

   Pietų pertrauka: 12.00 – 12.45 val.

    

   Trečiadieniais asmenų prašymai priimami ir dokumentai išduodami dvi valandas ilgiau (pasibaigus NDNT darbo laikui).

   Atnaujinta: 2019 12 18

  • 4.

   Kas yra rekomendacija dėl pagalbos poreikio?

   Nuo 2019 m. sausio 1 d. NDNT, asmeniui nustačiusi darbingumo lygį ir/arba specialiuosius poreikius, be kitų dokumentų išduoda ir rekomendaciją dėl pagalbos poreikio. Joje nurodoma, ar asmeniui reikalingos techninės pagalbos priemonės, kito asmens pagalba, gyvenamosios aplinkos pritaikymas, kito asmens pagalba, socialinės pagalbos reabilitacijos paslaugos, kurios padidintų negalią turinčio asmens savarankiškumą, žinių taikymo galimybes, pagerintų asmens kasdienę veiklą ar bendravimo galimybes. Šie poreikiai išsiaiškinami individualiai, pokalbio su asmeniu metu pildant asmens veiklos ir gebėjimų dalyvauti klausimyną. Rekomendacijoje dėl pagalbos poreikio kiekvienam asmeniui individualiai nurodoma, kuri (-ios) pagalbos priemonė žmogui pagelbėtų kasdienėje veikloje ir socialiniame gyvenime. Minėtoje rekomendacijoje įrašoma, kur asmeniui dėl šių pagalbos priemonių kreiptis – ar į Techninės pagalbos neįgaliesiems centrą, ar į miesto savivaldybės socialinės paramos centrą pagal deklaruotą gyvenamąją vietą.

   Atnaujinta: 2019 12 18

  • 5.

   Kas yra laikomas asmens atstovu kreipiantis į NDNT?

   Asmens atstovais laikomi asmens tėvai, sutuoktinis, jo  pilnamečiai vaikai, globėjai (rūpintojai) arba jo įgalioti kiti asmenys arba asmeniui atstovaujantis gyvenamosios vietos savivaldybės socialinis darbuotojas, arba socialinės globos įstaigos, kurioje asmuo gyvena nuolat, socialinis darbuotojas turintys teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintą įgaliojimą.

   Kai atstovaujamo asmens vardu kreipiasi asmens atstovas, jis prašyme turi nurodyti savo vardą, pavardę, gyvenamąją vietą ir pridėti atstovavimą patvirtinantį dokumentą, taip pat atstovaujamo asmens vardą, pavardę, gyvenamąją vietą.

   Atnaujinta: 2019 12 18