Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti Jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti Jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama. 


Užduokite klausimą

*Pažymėti laukai yra privalomi.

Užduoti klausimą
Rodyti pilną sąrašą Atkreipkite dėmesį! Jūs pasinaudojote įrašų filtru, todėl matote susiaurintą sąrašą.
 • Kiti 4
  • 1.

   Koks NDNT teritorinių skyrių darbo laikas?

   Vilniaus, Kauno, Biržų teritorinių skyrių  

   Darbo laikas: I – IV  7.30 – 16.30 val., V  7.30 – 15.15 val.

   Pietų pertrauka:  11.30  – 12.15 val.

    

   Kitų teritorinių skyrių

   Darbo laikas: I – IV 8.00  – 17.00 val., V  8.00 val. - 15.45 val.

   Pietų pertrauka: 12.00 – 12.45 val.

    

   Trečiadieniais asmenų prašymai priimami ir dokumentai išduodami dvi valandas ilgiau (pasibaigus NDNT darbo laikui).

   Atnaujinta: 2019 12 18

  • 2.

   Ar galėčiau gauti neįgalių asmenų automobilio statymo kortelę ?

   Teisę įgyti neįgalių asmenų automobilio statymo kortelę turi :

   • darbingo amžiaus asmenys, kuriems nustatytas 0-25 procentų darbingumo lygis;
   • darbingo amžiaus asmenys, kuriems nustatytas 30 procentų darbingumo lygis ir kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius;
   • senatvės pensijos amžių sukakę asmenys, kuriems iki senatvės pensijos amžiaus buvo nustatytas 30 procentų darbingumo lygis ir kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius;
   • senatvės pensijos amžių sukakę asmenys, kuriems nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis;
   • asmenys iki 18 metų, kuriems nustatytas sunkus neįgalumo lygis;
   • asmenys, kuriems nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis;
   • asmenys, kuriems nustatytas specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis, specialusis lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikis, specialusis transporto išlaidų kompensacijos poreikis ir kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius.

   Neįgalių asmenų automobilių statymo korteles išduoda ir keičia NDNT teritoriniai skyriai. Neįgalūs asmenys, vairuojantys lengvuosius automobilius, naudotis Kelių eismo taisyklėse nustatytomis lengvatomis gali , jei jo transporto priemonė pažymėta skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ arba neįgalių asmenų automobilių statymo kortele.

   Atnaujinta: 2019 12 18

  • 3.

   Kas yra rekomendacija dėl pagalbos poreikio?

   Nuo 2019 m. sausio 1 d. NDNT, asmeniui nustačiusi darbingumo lygį ir/arba specialiuosius poreikius, be kitų dokumentų išduoda ir rekomendaciją dėl pagalbos poreikio. Joje nurodoma, ar asmeniui reikalingos techninės pagalbos priemonės, kito asmens pagalba, gyvenamosios aplinkos pritaikymas, kito asmens pagalba, socialinės pagalbos reabilitacijos paslaugos, kurios padidintų negalią turinčio asmens savarankiškumą, žinių taikymo galimybes, pagerintų asmens kasdienę veiklą ar bendravimo galimybes. Šie poreikiai išsiaiškinami individualiai, pokalbio su asmeniu metu pildant asmens veiklos ir gebėjimų dalyvauti klausimyną. Rekomendacijoje dėl pagalbos poreikio kiekvienam asmeniui individualiai nurodoma, kuri (-ios) pagalbos priemonė žmogui pagelbėtų kasdienėje veikloje ir socialiniame gyvenime. Minėtoje rekomendacijoje įrašoma, kur asmeniui dėl šių pagalbos priemonių kreiptis – ar į Techninės pagalbos neįgaliesiems centrą, ar į miesto savivaldybės socialinės paramos centrą pagal deklaruotą gyvenamąją vietą.

   Atnaujinta: 2019 12 18

  • 4.

   Kas yra laikomas asmens atstovu kreipiantis į NDNT?

   Asmens atstovais laikomi asmens tėvai, sutuoktinis, jo  pilnamečiai vaikai, globėjai (rūpintojai) arba jo įgalioti kiti asmenys arba asmeniui atstovaujantis gyvenamosios vietos savivaldybės socialinis darbuotojas, arba socialinės globos įstaigos, kurioje asmuo gyvena nuolat, socialinis darbuotojas turintys teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintą įgaliojimą.

   Kai atstovaujamo asmens vardu kreipiasi asmens atstovas, jis prašyme turi nurodyti savo vardą, pavardę, gyvenamąją vietą ir pridėti atstovavimą patvirtinantį dokumentą, taip pat atstovaujamo asmens vardą, pavardę, gyvenamąją vietą.

   Atnaujinta: 2019 12 18

300121001