DUK

Užduokite klausimą

*Pažymėti laukai yra privalomi.

Užduoti klausimą
Rodyti pilną sąrašą Atkreipkite dėmesį! Jūs pasinaudojote įrašų filtru, todėl matote susiaurintą sąrašą.
 • Darbingumo lygio nustatymas 6
  • 1.

   Ar nustatomas darbingumo lygis pensininkams?

   Ne, nenustato. Teisės aktų nustatyta tvarka darbingumo lygis nustatomas tik darbingo amžiaus asmenims. Asmenims, sukakusiems senatvės pensijos amžiaus, kurie dėl ilgalaikių sveikatos pokyčių ar jų pasekmių visiškai ar iš dalies netekę savarankiškumo ir negali pasirūpinti savo asmeniniu ir socialiniu gyvenimu, NDNT nustato tik specialiuosius poreikius: specialųjį nuolatinės slaugos poreikį, specialųjį nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikį ir specialųjį lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikį.

   Atnaujinta: 2019 05 10

  • 2.

   Man darbingumo lygis nustatytas iki 2019-02-01, kada turiu pristatyti dokumentus dėl naujo vertinimo?

   Dėl pakartotinio darbingumo lygio vertinimo su nauju gydančio gydytojo parengtu siuntimu į NDNT turite kreiptis ne vėliau kaip paskutinę nustatyto termino dieną. Žinoma, galite ir anksčiau.

   Primename, kad asmenį gydančio gydytojo išduotas siuntimas į NDNT ir kiti medicininiai dokumentai galioja 60 kalendorinių dienų –per tiek laiko asmuo juos turi pateikti NDNT.

   Atnaujinta: 2019 05 10

  • 3.

   Kiek laiko reikia sirgti, kad būtum siunčiamas į  NDNT nustatyti darbingumo lygiui?

   Tai nesusiję su ligos trukme. Teisės aktai nustato, kad gydantis gydytojas siuntimą į NDNT dėl negalios nustatymo rengia tuomet, kai yra baigtas asmens gydymas, nustatyta aiški, medicininiais tyrimais patvirtinta diagnozė ir išnaudotos visos medicininės reabilitacijos ir specialiosios pagalbos priemonės.

    Atkreipiame dėmesį, kad NDNT vertina ne asmeniui diagnozuotą ligą ar asmens patirtą traumą atskirai, bet jų sukeltus organizmo funkcinius sutrikimus, darančius įtaką darbingumui.

   Atnaujinta: 2019 05 10

  • 4.

   Dėl kokių priežasčių gali būti pakeistas darbingumo lygis?

   Kitoks darbingumo lygis gali būti nustatytas NDNT atlikus pakartotinį vertinimą, jei pasikeitė asmens sveikatos būklė ir/ar savarankiškumas.

   Atnaujinta: 2019 05 10

  • 5.

   Kaip  nustatomas  darbingumo lygis nuo 2019-01-01?

   Sprendimas dėl asmens darbingumo lygio priimamas įvertinus asmens bazinį darbingumą ir asmens veiklos ir gebėjimo dalyvauti  kriterijus.

   Bazinis darbingumas vertinamas atsižvelgiant į asmens sveikatos būklę: į visas jo darbingumui įtaką darančias ligas, traumas, patologines būkles ir su tuo susijusius organizmo funkcijų sutrikimus. Bazinis darbingumas vertinamas procentais nuo 0 iki 100.

    Asmens veiklos ir gebėjimo dalyvauti kriterijai vertinamai balais nuo 0 iki 4, atsižvelgiant į asmens gebėjimą dalyvauti kasdieniame gyvenime, dirbti, panaudoti turimą profesinę kvalifikaciją ar įgyti naują ir būti savarankiškam. Šie kriterijai įvertinami užpildžius asmens veiklos ir gebėjimo dalyvauti klausimyną. Gauti klausimyno balai prilyginami koeficientams.

   Nustačius bazinio darbingumo procentus ir asmens veiklos ir gebėjimo dalyvauti koeficientą, jie yra sudauginami ir taip apskaičiuojamas asmens darbingumo lygis. Darbingumo lygis įvertinamas procentais, 5 punktų intervalais.

   Atnaujinta: 2019 05 10

  • 6.

   Kiek laiko reikia sirgti,kad būtum siunčiamas į  NDNT nustatyti darbingumo lygiui?

   Laba diena,

   Informuojame, kad kiek laiko asmeniui tęsti nedarbingumo pažymėjimą visais atvejais sprendžia asmenį gydantis gydytojas ir gydytojų konsultacinė komisija.  Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – NDNT) tik nustato asmens neįgalumo/darbingumo lygį, bendruosius specialiuosius poreikius ir specialiųjų poreikių lygį bei profesinės reabilitacijos paslaugos poreikį.

   Asmenys į NDNT dėl negalios nustatymo gali būti siunčiami tik tuomet, kai yra baigtas asmens gydymas, nustatyta aiški, medicininiais tyrimais patvirtinta diagnozė ir išnaudotos visos medicininės reabilitacijos ir specialiosios pagalbos priemonės.

   Atkreipiame dėmesį, kad NDNT vertina ne kiekvieną asmeniui diagnozuotą ligą ar asmens patirtą traumą atskirai, bet jų sukeltus organizmo funkcinius sutrikimus.

   Atnaujinta: 2019 04 11

300121001